Прегазен 33-годишен пешак во Прилеп, со тешки повреди донесен во болница


На 11.12.2021 во времето од 14.30 часот до 17.30 часот во Прилеп на крстосницата од ул. „Петар Ацев“ и ул. „Партизанска“ извршен е увид поради случена сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило „фолксваген голф“, кое по несреќата напуштило лице место, удрило во пешакот А.Т.(33) од с. Заполжани кој по незгодата бил пренесен во општа болница Прилеп каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на лице место извршиле јавен обвинител и екипа од полициска станица Прилеп и се работи на расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи