Најстудено утро и најмногу снег на Попова Шапка

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Најстудено утрово е на Попова Шапка со -8 степени, во Маврово се измерени -6, во Крушево -5, Берово -3, во Тетово, Охрид, Претор, Битола, Прилеп, Виница, Дебар – 1. Еден степен над нулата е во  Скопје и Демир Капија, а максимални три степени се регистрирани во Гевгелија.

На Попова Шапка има и најмногу снег 91 сантиметар, во Маврово снежната покривка е 48, а во Крушево 20 сантиметри.

Најмногу дожд, пак, во изминатите 24 часа наврнал вои Виница 37 литри на метар квадратен, во Крива Паланка 16 и во Струмица 15 литри.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи