Спасовски: Мандатарот ќе одлучи дали и натаму ќе бидам министер

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски одговарајќи на новинарско прашање денеска во Пробиштип изјави дека не сака да шпекулира дали ќе остане на својата позиција во новата Влада.

„Ова не е прашање за мене, туку за мандатарот, кој ќе одлучува за тоа. Јас сум посветен да одработам тоа што треба да одработам. Мандатарот ќе одлучи за тоа кои ќе му бидат кандидати за челните позиции“, рече Спасовски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи