Студено време со засилен северен ветер

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Претпладне на планините и на некои пониски места во источните делови ќе провејува слаб снег.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од -1 °C до 5 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи