Во моментов активни се огласи за вработување на над 200 лица во јавна администрација

Facebook
Twitter
Email
Print


Во моментов се активни повеќе огласи за вработувања на над 200 лица во јавната администрација.

Активни огласи:

Оглас за вработување 6 службеници во Агенцијата за храна и ветеринарство активен до денеска;

Оглас за вработување во Агенцијата за вработување активен до утре;

Оглас за вработување во Министерството за култура активен до петок;

Оглас за вработување во КПУ Затвор Скопје активен до 20 декември;

Оглас за вработување во Државното правобранителство активен до 21 декември,

Оглас за вработување во Министерството за економија активен до 23 декември.

Оглас за вработување во  Министерството за правда активен до 23 декември,

Огласот за вработување во  Министерството за труд и социјална политика вработува 10 службеници е активен до 24 декември;

Оглас за вработување во  Агенцијата за цивилно воздухопловство активен до 25 декември;

Два огласи за вработување во Фондот на пензиското и инвалидското осигурување, од кои едниот е за вработување на 15 службеници се активни до 25 декември;

Огласите за вработување во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците, кое вработува 166 службеници, и во ПИОМ се активни до 28 декември.

Извор: Факултети.мк

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи