Репертоар на прилепскиот театар за среда, четврток и петок

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Репертоар на прилепскиот театар за среда, четврток и петок

Среда, 15.12.2021 – 19.30 ч.

„Светулки“, режија Драгана М. Попова

Четврток, 16.12.2021 – 19.30 ч.

„Да инспекторе, Претстава со грешки“ режија Синиша Ефтимов

Петок, 17.12.2021 – 19.30 ч.

„Глембаеви“, режија Бранко Брезовец

резервации на влезници на тел.076 442 378

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи