Утрово на Попова Шапка се измерени 75 сантиметри снежна покривка и – 7 °C

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Највисока снежна покривка од 75 сантиметри има на  Попова Шапка каде изутринава се измерени -7 степени.

Во Маврови Анови се регистрирани -4 степени, -3 во Крушево, -1 во Прилеп, Берово, Дебар и Виница, 0 во Тетово, Струмица, Битола, Охрид и Претор, 1 во Штип, Куманово и Крива Паланка, а два во Скопје, Дојран, Демир Капија, 4 Гевгелија.

Во Маврови Анови има 43 сантиметри снег, 24 во Пожаране, 18 Крушево и Виница, 10 во Берово, 7 во Тетово, 6 во Крива Паланка, 3 во Струмица и Претор, 2 во Ѓуриште, 1 сантиметар Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи