Уште само малку се потребни да се соберат потребните 9.900 евра за лекување на Марина Гулевска


Марина Гулевска пред 12 години имала кpваpeње во мозокот по што целата нејзина лева страна од телото и ocтанала пapaлизиpaна. Со текот на годините cocтojбата малку се подобрила, но сепак недоволно за да може таа нормално да се движи и да биде работоспособна. Марина е самохрана мајка која има потреба од сите нас.

„Одново ве молам да ги отворите вашите срца и да донирате кој колку може за мојата следна рехабилитација, која треба да се направи во соседна Србија. Потребни се 9900 евра, а јас како самохрана мајка на две малолетни деца не можам сама да ги обезбедам тие пари. Се надевам дека мојата тешка ситуација ќе допре до секој еден од вас и ќе ми се исполни сонот да отидам на рехабилитација во Ниш, Србија. Господ нека ве благослови и ви се заблагодарувам за тоа што бевте моја поддршка во овие тешки времиња за мене и моето семејство. Можеби не можам да ви дадам нешто за возврат за вашата хуманост и донации, но ви посакувам здравје, среќа и долг живот од дното на моето срце”, пишува Марина.

Можете да донирате на следните телефонски броеви:

143-479 за корисниците на А1

143-107 за корисниците на Телеком

или на жиро сметка: 210700000661579 во Тутунска Банка

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи