Започна реконструкцијата н фискултурната сала во ООУ „Никола Карев“ Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print
Започна реконструкцијата на спортската сала во ООУ Никола Карев, а ќе се реконструира и кровот. Проектот чини 9 милиони денари и е финансиран од Министерството за образование и наука.
Проектот опфаќа реновирање на салата, реновирање на тоалетите и промена на целата крoвна конструкција. Тоа ќе значи подобри услови за физичко образование и спорт на учениците и надминување на проблемите предизвикани од старата кровна коснтрукција.
Покрај овој проект реновирањето на подрачното училиште во Борино е уште еден проект во тек од областа на образованието.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи