Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе бара техничка влада во февруари и избори во мај или во јуни

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на прес-конференција, повторно побара вонредни парламентарни избори. Мицкоски апелира во февруари или во март следната година да се формира преодна влада, а изборите да се одржат во мај или во јуни.

„Бараме, во февруари или  март да се формира техничка влада, а во мај – јуни, да имаме предвремени парламентарни избори и народот на одлучи за иднината на Македонија“, рече Мицкоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи