Најстудено на Попова Шапка и Маврови Анови, планините натрупани со снег

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Најстудено време во Македонија ова утро е измерено на Попова Шапка и тоа – 8 степени.

Потоа следат, Маврови Анови со -6, Крива Паланка, Тетово и Крушево со -4.

Во Охрид, Прилеп и Дебар се измерени -3 степени, во Претор, Битола, Штип, Виница и Струмица -2, а еден степен под нулата во Берово и Скопје-Зајчев Рид.

Снежна покривка од 53 сантиметри има на Попова Шапка, од 33 сантиметри на Маврови Анови, 17 Пожаране, 14 Крушево.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи