Променливо облачно со засилен ветер од северен правец

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде променливо облачно, претежно во северните делови ќе има повремен локален снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од -3 °C до  6 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи