Празникот Св. Никола Чудотворец одбележан во Домот за стари лица во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Денес, ЛАГ АГРО ЛИДЕР беше дел од одбележувањето на празникот Св.Никола Чудотворец во Домот за стари лица – Прилеп. Со традиционална празнична трпеза збогатена со детски рецитации во чест на празникот, во соработка со раководството и персоналот на Домот на стари лица – Прилеп го прославивме овој голем празник заедно со штитениците на домот.

Овој празник за нас симболизира заедништво, добрина и праведност, и не потсетува на животот на Свети Никола – Чудотворец кој неуморно градел подобар свет за сите. Затоа, преку интергенерациска дружба и заедничка прослава придонесовме да им го разубавиме денот на оние кои со својот животен ангажман придонесоа и сеуште на свој начин придонесуваат за развојот на нашата заедница.

ЛАГ АГРО ЛИДЕР

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи