ВИДЕО – „Новогодишна“ од The Dreamers – хит песна за празниците


Деновиве прилепскиот бенд The Dreamers ја објавија својата втора песна, насловена како Новогодишна. Веселата песна во духот на празниците што доаѓаат, е авторско дело на Душко Темелкоски, потписник на музиката и текстот, додека аранжманот е на Рубин Димкоски, во чие Rmusicstudio е и снимена.

За видео спотот се погрижија од Фан продукција – Оливер Ангелески, а како локација беше искористен еден од објектите на Living Home Center.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи