Доаѓа студен бран, во среда и четврток температури до минус 11 степени

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од УХМР соопштуваат дека до сабота во државава ќе преовладува стабилно и суво време.

Ведрото време, како што велат од УХМР, ќе услови во следните денови утринските температури да бидат ниски, особено во среда и четврток кога на места ќе се спуштат и до минус 11 степени.

Во петок и за време на викендот по одделни котлини ќе има појава на магла.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи