Фејсбук прогласен за најлоша компанија во светот за 2021 година


Компанијата Мета (чие претходно официјално име беше Фејсбук) е прогласена за најлоша компанија во 2021 година според гласање спроведено од Yahoo Finance.

На крајот од секоја година, Yahoo Finance ги доделува наградите за најдобрата и најлошата компанија – најдобра оваа година е Microsoft, најлоша Мета.

Добивањето на придавката „најлоша” за Фејсбук најмногу се должи на тоа што корисниците на таа социјална мрежа се жалат на цензура и проблемот со дезинформациите.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи