Водата во Канатларци, Ерековци и Тројкрсти е здравствено исправна

Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерните месталокален водовод во с. Канатларци – бензинска, Локален водовод во с. Ерековци – Кочоски Пецо и локален водовод во с. Тројкрсти – Стојаноски Бале е здравствено исправна и  одговара за употреба.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи