Водата во Канатларци, Ерековци и Тројкрсти е здравствено исправна

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерните месталокален водовод во с. Канатларци – бензинска, Локален водовод во с. Ерековци – Кочоски Пецо и локален водовод во с. Тројкрсти – Стојаноски Бале е здравствено исправна и  одговара за употреба.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи