Денеска е најкраткиот ден во годината, започнува зимата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


21 декември, е најкраткиот ден во годината.

Денеска, 21 декември 2021 година, рано попладне, точно во 16 часот и 59 минути доаѓа зимата. Ќе трае скоро 89 дена, односно до 20 март 2022 година.

Денешниот ден ќе трае 8 часа и 47 минути, а ноќта дури 15 часа и 13 минути.

Според УХМР метеоролозите оваа зима ќе има повеќе снег. Најстудено ќе биде во јануари.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи