МВР потврди дека се спроведува полициска акција во кумановското Диво Насеље

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од утрово, голема полициска акција се одвива во населбата Диво Насеље во Куманово. Од МВР за МИА потврдуваат дека има акција, но детали најавуваат во текот на денот.

Според неофицијални информации станува збор за акција против трговија со дрога.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи