Наутро студено, преку денот сончево време, утре утринската температура под минус 11 степени

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денеска ќе биде наутро студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од -7 °C до 2 °C.

До сабота ќе преовладува стабилно и суво време. Ведрото време ќе услови во следните денови утринските температури да бидат ниски, особено утре и во четврток кога на места ќе се спуштаат и под минус 11 степени. Во петок и за време на викендот по одделни котлини ќе има појава на магла.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи