Одбележан патрониот празник на СОУ „Ристе Ристески Ричко“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

По повод патрониот празник на СОУ „Ристе Ристески Ричко“ Прилеп, денеска градоначалникот Јовчески, положи свежо цвеќе на Могилата на непобедените. Пригодното положување денес, беше во рамки на промотивната „Недела на Ричко“ која што беше пропратена и со други активности како литературно читање на лични творби од ученици во просториите на средното општинско училиште.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи