Заев денеска поднесува оставка од премиерската функција

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Зоран Заев денеска во парламентот треба да поднесе оставка од премиерската функција, веднаш по завршувањето на традиционалното годишно обраќањето пред пратениците на претседателот Стево Пендаровски.

Заев најави дека ќе се повлече од сите функции, а веќе си даде оставка од лидерската позиција во СДСМ.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи