Прекин на вода заради санација на вентил во делови од Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Се работи на санација на дефект на водоводната мрежа мрежа во Крушево. Поради поправка на вентил за време на работата прекин на вода ќе имаат домаќинства од следниве улици:

Тодор Проески
Томе Никле
Делови од Коча Миленку, Манчу Матак, Нико Доага
Хотелската зона

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи