Приведен 33 годишен прилепчанец за разбојништво во аптека, расчистени две кривични дела


На 21.12.2021 полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи – ОВР Прилеп, по преземени оперативни мерки и дејствија, го лишија од слобода К.Ѓ.(33) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за две кривични дела, и тоа „разбојништво“, сторено на 13.12.2021 во аптека во Прилеп и „разбојништво во обид“ сторено на 18.12.2021 во друга аптека, исто така, во Прилеп.

Денеска (22.12.2021) К.Ѓ. со кривичната пријава по член 237 и член 237 во врска со член 19 се предадени за понатамошна постапка во ОЈО Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи