Возило паднало во отвор длабок 3 метри, возачот е повреден

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Патничко моторно возило од марката „опел“ влетало во канал на влезот во Кочани, кај раскрсницата за Подлог. Возачот на возилото се здобил со повреди на главата.

При падот автомобилот удрил и во еден од поставените сообраќајни знаци. Покрај изведувањето на градежните работи не е поставена заштитна ограда, ниту пак местото е соодветно осветлено, па опасноста од сообраќајни несреќи е постојано присутна.

Ископаниот отвор е со ширина од 3 метри и се наоѓа токму на средина од коловозот, поради што потребна е поголема внимателност и намалена брзина на возилата за да се заобиколи по помошниот пат во близина, истакна очевидец на сообраќајната несреќа.

Службени лица од Полициската станица – Кочани направиле увид на местото на настанот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи