Денеска ведро и сончево, но студено време

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде ведро и многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од -9 °C до 4 °C.

Во петок и за време на викендот по одделни котлини ќе има појава на магла и значителна ниска облачност. Од недела ќе има зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд. Утринските температури насекаде ќе бидат позитивни.

УХМР со актуелно предупредување:

Утре изутрина ќе биде ведро и студено со ниски температури кои повторно на места ќе се спуштат под минус 10 степени.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи