Заради санaција на дефекти ќе има прекин во водоснабдувањето во делови од општина Прилеп


ЈКП „Водовод и Канализација“ – Прилеп известува дека водоснабдувањето на ден 23.12.2021 ќе биде нормално со здравствено исправна вода за пиење.

Вкупната произведена количина на вода е 265л/с, од кои 220л/с од Студенчица, 0л/с од бунари и 45л/с сопствени извори.

Прекин во водоснабдувањето заради санација на дефекти во периодот од 08 до 14 часот ќе има на следните улици и делови од општина Прилеп:

– н.м. Кадино и

– н.м. Чепигово.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи