ТикТок е најпосетуван интернет-домен во 2021 година

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Според истражувањето на американската технолошка компанија Cloudflare, социјалната платформа за споделување видеа ТикТок е најпосетуваниот интернет домен во 2021 година.

ТикТок го надмина дури и Гугл, кој важи за лидер последните години.

На листата на најпосетувани домени во изминатата година се најдоа и Фејсбук, Мајрософт и Епл.

Меѓу првите десет се сајтови и апликации како Амазон, Нетфликс, Јутјуб, Твитер и Ватсап.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи