Јетон Шаќири ќе биде нов министер за образование

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


ДУИ го добива Министерството за образование, додека ресорот земјоделство оди кај СДСМ, потврдил за „Слободен печат“ висок функционер од Владата.

Актуелниот министер за информатичко општество и јавна администрација, Јетон Шаќири ќе биде иден министер за образование и наука.

Од владата за „ТВ21“ рекле дека конечните одлуки ќе ги соопшти партијата најверојатно во текот на следната недела.

Министерството за земјоделство, пак, се враќа кај СДСМ, и не се исклучува актуелниот заменик Трајан Димковски да биде нов министер.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи