Кривична за крушевчанец поради незаконит лов

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Д.Д.(56) од Крушево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „незаконит лов“.

Тој, на 15.12.2021 година на планината „Љубен“, атар на кичевското село Цер, бил затекнат при улов на дивеч, при што одземени му се една ловечка пушка „Црвена Застава“, седум патрони калибар 12 милиметри и друга ловечка опрема.

Уловениот дивеч е предаден на ловното здружение „Елен“, а потоа на овластена ветеринарна институција.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи