Овде можете да го следите движењето на санката на Дедо Мраз


На страната Flightradar каде може да се следат авионските летови, сега може да го гледате и движењето на санката на Дедо Мраз со помош на терестријална и сателитска опрема.

Летот „Дедо Мраз 1“, со регистрација „ХО-ХО-ХО“, и тип на авион „санка“, полета од северниот пол, каде ќе се врати на истото место.

Тој лета многу побрзо од останатите авиони, за да може неколку пати да се врати на Северниот пол, да земе подароци за да ги разнесува на децата.

Движењето на Дедо Мраз следете го ОВДЕ.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи