Приведен криминалец од Прилеп баран со потерница

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 23.12.2021 на место викано „Ѓумушица“ во Прилеп, полициски службеници од Полициска станица Прилеп го привеле А.И.(33) од Прилеп.

За него била распишана потерница од Основен суд Прилеп за издржување казна затвор од една година и шест месеци. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа – Затвор Прилеп за издржување на казната.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи