Ќе има редуциран возен ред на сите линии на Јавен Градски превоз Прилеп за празниците

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Јавниот Градски Превоз при ЈП за ПУП известуваат дека автобусите на Јавниот Градски Превоз ќе имаат редуциран возен ред на сите линии за време на Новогодишните и Божиќните Празници.

Автобусите ќе сообраќаат по следниот редослед:

31.12  –  Од 6.30 ч. до 15.30 ч. сите три линии

01.01  –  Неработен ден

02.01  –  Неработен ден

03.01  –  Полно работно време од 6.30 ч. до 19.30 ч.

04.01  –  Полно работно време од 6.30 ч. до 19.30 ч.

05.01  –  Од 6.30 ч. до 17.30 ч.сите три линии

06.01  –  Неделна (вонредна) линија на еден саат од 6.30 ч. (х.Салида) до 14.30 ч. од (Н.Гробишта)

07.01  –  Неделна (вонредна) линија на еден саат од 6.30 ч. (х.Салида) до 14.30 ч. од (Н.Гробишта) со зголемен број автобуси

08.01  –  Неделна (вонредна) линија на еден саат од 6.30 ч. (х.Салида) до 14.30 ч. од (Н.Гробишта)

09.01  –  Неделна (вонредна) линија на еден саат од 6.30 ч. (х.Салида) до 14.30 ч. од (Н.Гробишта)

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи