Бензинот поскапува, ова се новите цени

Facebook
Twitter
Email
Print


Регулаторната Комисија за Енергетика денеска одлучи дека цените на бензините ќе се зголемат, а цената на дизелот ќе се намали за половина денар.

Малопродажните цени на горивата се намалуваат во просек за 0.14%.

Цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се зголемуваат за по 0.5 денари, па еден литар 95-октански бензин ќе чини 73.50 денари, додека еден литар 98-октански бензин ќе чини 75.50 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се намалува за половина денар, па еден литар дизел ќе чини 64 денари.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи