Градоначалникот во посета на Дневниот центар за лица со церебрална парализа

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Градоначалникот Борче Јовчески денес беше во посета на Центарот за лица со церебрална парализа, каде што на децата кои што го посетуваат дневниот центар им додели новогодишни пакетчиња.

На сите присутни им ги честиташе новогодишните празници со желби за многу здравје, среќа и мир во своите домови и како што истакна градоначалникот Јовчески, секогаш ќе ја имаат потребната поддршка да продолжат со нивната успешна работа.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи