Најуспешен прилепски џудист за 2021 година е Теодора Димеска


Џудо клубот „Сеишин“ од Прилеп викендов организираше Предновогодишен Турнир во Џудо за најмладите категории џудисти.

На овој настан присуствуваа и десетина ветерани кои активно тренираат и партиципираат во клубот со цел да ги стимулираат младите џудисти.

Најуспешен натпреварувач на ниво на клуб севкупна конкуренција за 2021 година е Теодора Димеска.

На листата на најуспешни за 2021 година се најдоа:

Најуспешен натпреварувач- категорија помлади пионери-2021 (Немања Џагадуроски) и (Благојче Мантароски)

Најуспешен натпреварувач- категорија помлади пионерки-2021 (Тамара Илиоска)

Најуспешен натпреварувач- категорија пионери-2021( Борис Џагадуроски)

Најуспешен натпреварувач- категорија пионерки-2021(Елеонора Илиоска)

Најуспешен натпреварувач- категорија кадети-2021(Никола Магдески)

Најуспешен натпреварувач – категорија кадетки-2021(Мартина Јанкоска)

Најуспешен натпреварувач-категорија јуниори-2021(Антонио Талески)

Најуспешен натпреварувач-категорија јуниорки-2021(Теодора Димеска)

Најуспешен натпреварувач-категорија млади сениори-2021(Јован Најдоски)

Најуспешен натпреварувач-категорија млади сениорки-2021(Марија Талеска)

Најуспешен натпреварувач-категорија сениори-2021 (Марко Тодорчески)

Најуспешен натпреварувач-категорија сениорки-2021 (Александра Најдоска)

Покрај натпреварувачите клубот „Сеишн“ награди и дел од своите млади стручни (кандидати мајстори) кадри кои работат во тренажниот процес  за посебен придонес и успех во тренажниот процес во 2021 г. со млади категории џудисти за: Марио Тошески, Марио Цинцароски и Бојан Синадиноски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи