Украсена новогодишната елка под вода во Охридското Езеро

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Нуркачите на Клубот за подводни активности Охрид, на редок и уникатен начин, упатија новогодишна честитка до децата со ретки болести. Тие под водата поставија новогодишна елка, која им ја посветуваат на овие дечиња.

„Во новата 2022 да влеземе со надеж за подобри денови за оваа категорија на дечиња. Попристапност и подостапност на терапијата која значи живот за нив, но и одобровање на нови терапии“, велат од клубот.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи