Започнаа градежни работи за реконструкција на дел од улиците во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Градоначалникот Борче Јовчески денска изврши увид на асфалтирање на улиците:  “Браќа Ламески“,  крак од улицата „Јоска Јорданоски“ и  улицата  „Андон Слабејко“.

Ова се улици кои ќе бидат покриени со 1.700 м2 вкупна површина на асфалт.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи