Умерено до значително облачно и претежно тивко време

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и претежно тивко, вдолж Повардарието со појава на магла.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 0 °C до 10 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи