Комуналец ја чисти пешачката патека и скалишен простор кај старо заразно


ЈКП Комуналец – Прилеп известува дека комуналците ја чистат запоставената пешачка патека и скалишниот простор кои водат покрај градскиот стадион до градската болница.

„Граѓаните, овој простор го користат како скратена патека. И покрај многубројните тековни обврски кои во моментов ги имаат комуналците, одлучено е да се направи темелно чистење на овој простор.

Паралелно се работи и на отстранување на диви депонии околу Работничкиот универзитет.

Апел до граѓаните да бидат стрпливи по барањата за чистење и на неколку други запоставени локации, бидејќи „Комуналец“, ги има мапирано сите диви ѓубриште, и истите ќе бидат исчистени“, стои во соопштението од ЈКП Комуналец – Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи