Онлајн дебата на тема: О.Н. Резолуција 1325 за правата на жените


Неодамна се одржа онлајн дебата на тема правата на жените, безбедноста и мирот според Резолуцијата 1325 на Советот за безбедност на Обединетите нации, организирана од страна на IFA Zivik (Институт за надворешни работи) дел од Министерство за надворешни работи на Сојузна Република Германија.

На оваа онлајн дебата присуствуваа претставници на граѓански организации од повеќе држави од Европа, Африка и од Блискиот Исток, а учество зедоја и претставници на Центар за граѓанска иницијатива.

Автор: Центар за граѓанска иницијатива Прилеп


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи