Филипче му подари слика на Заев: Ви благодарам што не кажавте „НЕ“ за која било инвестиција во здравството

Facebook
Twitter
Email
Print


Денеска во Националната опера и балет се одржа церемонија за доделување на благодарници за здравствените работници од ковид-19 центрите.

Венко Филипче, министерот за здравство на Зоран Заев, премиерот во заминување денеска му подари слика како знак за внимание и благодарност за поддршката што ја добивал здравствениот систем.

„Дозволете од името на сите присутни, а верувам и од името на сите здравствени работници да ви врачам еден подарок за долго сеќавање и да се заблагодарам на поддршката која ја дававте на здравствениот систем, на сите здравствени работници. Да се заблагодарам за тоа што не кажавте „не“ за потребата и барањето за која било инвестиција во здравството и да се заблагодарам за тоа што успеавме со ваша помош и тоа е исклучиво ваша заслуга здравствените работници од потценети и исмевани да ги направиме повторно горди и почитувани луѓе во нашето општество“, рече Филипче.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи