Инстаграм со новини, воведување на алатки за заработување пари

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


За време на краткото обраќање преку видео порака, шефот на Инстаграм, Адам Мосери понуди увид во тоа што се очекува од платформата во наредниот период.

Тој најавува дека Инстаграм ќе ги зајакне сите свои видео производи околу функцијата „Reels“.

Ова е добра вест за креаторите на содржини бидејќи ќе се воведат повеќе алатки за монетизација, што значи дека корисниците ќе можат да заработат пари од она што го објавуваат.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи