Креативен конкурс „Јелена Крстиќ“, Гран при награда – Антонио Ѓурчиноски


СОУ „Ѓорче Петров“ реализираше ликовна изложба на творби од креативниот конкурс „Јелена Крстиќ“ и додели награди за наградените учесници.

Гран при наградата ја освои Антонио Ѓурчиноски – доделена од семејството Крстиќ.

„Првите награди ги освоија: Сара Спасеска, Симона Стомнароска и Анѓела Крајческа.

Дополнителни награди освоија и Фиона Зајкоска, Николина Џобеска и Азбије Мамудоска.

Голема благодарност до директор Петра Лукаровска, семејството Крстиќ за поддршката, ангажманот и Гран При наградата, спонзорите на наградите – компанија „Комфи Анфел„ и компанија „Тритекс Трејд“ , учениците од 2/6 клас кои изработија подароци за сите учесници, професор по Ликовна уметност Марта Кузмановиќ и Активот по текстилство“, стои во соопштението од СОУ „Ѓорче Петров“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи