Мијалков излезе од „Шутка“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Саши Мијалков вчера излезе од Истражниот затвор во Шутка.

На излегување на новинарите им одговори: „Не бегам, нема зошто да бегам“.

Апелацискиот суд ја прифати жалбата на одбраната на Мијалков со гаранција од 11 милиони евра во имот за притворот во случајот „Плацеви на Водно“.

Оваа гаранција веќе беше понудена и за притворот во случајот „Трезор“. За овој случај Мијалков доби првостепена пресуда од осум години затвор.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи