Неработни денови во јануари

Facebook
Twitter
Email
Print


Неработни денови во месец јануари:

За сите граѓани на РМ

01 јануари (сабота), Нова Година,

07 јануари (петок), Божик, првиот ден на Божик според православниот календар,

 

За граѓаните од православна вероисповед

06 јануари (четврток), Бадник, ден пред Божик,

19 јануари (среда), Богојавление (Водици)

 

За граѓаните припадници на српската заедница во РМ

27 јануари (четврток), Свети Сава

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи