Орце Камчев излезе од „Шутка“, од вчера е во приватната болница „Аџибадем Систина“

Facebook
Twitter
Email
Print


Бизнисменот Орце Камчев, од вчера со дозвола на Основниот кривичен суд Скопје од затворот во Шутка е на прегледи во приватната болница „Аџибадем Систина“.

Обвинетиот Камчев, во средата попладне се пожалил на здравствени проблеми, а Основниот кривичен суд дозволил тој да биде префрлен на лекување во „Аџибадем Систина“, пренесува „Слободен печат“.

Камчев бил задржан на дополнителни медицински анализи и процедури потребни за утврдување на неговата здравствена состојба која била оценета како влошена.

Тој е обвинет во случајот „Плацеви на Водно”, чие рочиште е закажано за средината на јануари.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи