ВИДЕО – Спасовски: Оваа новогодишна ноќ е една од најмирните досега, без нарушување на јавниот ред и мир и без кривични дела


Сакам да ја информирам македонската јавност дека оваа новогодишна ноќ е една од најмирните, без нарушување на јавниот ред и мир, без кривични дела, без поголеми сообраќајни несреќи. Истото се случува и на подрачјето на СВР Битола, како и во Прилеп. Ова го истакна министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, при денешната посета на ОВР Прилеп.

„Имаме едно нарушување на јавнииот ред и мир во Скопје, сообраќајна несреќа, која за среќа нема фатален исход, нема жртви и потешко повредени. Благодарам на сите граѓани кои празнуваа одоворно и кои што придонесоа практично сите заедно да направиме новогодишната ноќ да ни помине мирно и безбедно“, рече Спасовски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи