Пожар 1 минута после полноќ во населбата Точила во Прилеп


И оваа година ТППЕ Прилеп со полни раце работа. Нивната ексресна интервенција спречи да се запали стан во населбата Точила во Прилеп во зградите Ц14. Од засега непознати причини се запалила терасата на втори спрат, на еден од становите, но пожарникарите спречија огнот да го опожари и станот.

На гаснењето на пожарот беше присутен и градоначалникот на Прилеп, кој после успешната интервенција на ТППЕ Прилеп им ја честиташе Новата Година на прилепските пожарникари.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи