Катица Јанева пуштена дома за Нова година

Facebook
Twitter
Email
Print


Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева празниците ги минува дома со своето семејство.

Во изјава за А1 ОН адвокатката на Јанева, Ирена Фрчковска, изјавила дека Јанева користи привилегии поради тоа што одлежала 1/3 од казната затвор за случајот „Рекет“.

Јанева од затворот излегува првпат по нешто повеќе од пет месеци, кога од домашен притвор беше спроведена на издржување на затворската казна. Таа е осудена на 7 години затвор, а во казната и се засметани деновите поминати во притвор и домашен притвор кои ги одлежа додека траеше судскиот процес.

Во случајот „Рекет“ осудени се и Бојан Јовановски на казна затвор од девет години и Зоран Милевски на казна затвор од три години.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи